Mgr. Ron van den Hout nieuwe bisschop Groningen-Leeuwarden

Mgr. Ron van den Hout nieuwe bisschop Groningen-Leeuwarden

Paus Franciscus heeft mgr. dr. C.F.M (Ron) van den Hout benoemd tot vijfde bisschop van het bisdom Groningen-Leeuwarden.

Mgr. Van den Hout is 52 jaar en nu nog vicaris-generaal van het bisdom ’s-Hertogenbosch. Hij zal op zaterdag 3 juni tot bisschop worden gewijd in de St. Jozefkathedraal in Groningen en vervolgens de bisschopszetel in bezit nemen.

Diocesaan administrator Peter Wellen zegt namens de bisdomstaf en het diocesaan kapittel dankbaar en blij te zijn met de benoeming van de nieuwe bisschop en hoopt dat hij zich snel thuis zal voelen in het bisdom. 

Mgr. Ron van den Hout volgt mgr. Gerard de Korte op die op 29 februari 2016 benoemd werd tot bisschop van ’s-Hertogenbosch.

Zie voor meer informatie op www.bisdomgl.nl